Ztráta bodu v poslední minutě

Lev sahal po bodu na ledě žlutých hvězd, nakonec však třetí prohra v řadě 

Lvi zužovaní silnou marodkou a absencemi klíčových opor nastoupili k zápasu ve kterém si dali jasný úkol a to zastavit sérii porážek. Po debaklu na domácím ledě, tak trenér ordinoval taktiku jednoduchého hokeje, kdy se nesmí bát Fanklub přerušit nebo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Klíčem k úspěchu mělo být čekání na chybu soupeře a především trpělivá a soustředěná práce každého jednotlivce.

Z počátku utkání se dařilo Lvům celkem aktivní Žluté Hvězdy zastavovat a poctivě plnit taktiku. Přesto se Yellow stars prosadili jako první střela zápěstím urostlého borce z prostoru mezi modrou a kruhem pro vhazování překvapila Jarina, který ale jinými zákroky držel Lvi nad vodou.
Lev poctivě čekal na svou příležitost a jak to tak bývá soupeř mu ji nabídl sám. Po vhazování ve vlastním obraném pásmu Lvů se Peťan vydal za vyhozeným kotoučem a jelikož brankař, který vyjel zazmatkoval, před Fanklubáckým trenérem tak zývala již prázdná branka, bylo vyrovnáno.

Poctivá hra slavila alespoň dílčí úspěch, soupeř nevede, nemá přiliš navrch. Druhá třetina však přinesla polevení v soustředění, v jedné fázi hry se nepodařilo včas vyhodit a Lví tým byl sevřen do kleští. Z toho resultovalo nejprve zranění Křovíčka, který padal do střel hlava nehlava. V dalším střídání opět podobná chyba tým se neosvobodil z tlaku a padl vedoucí gól soupeře.
Do poslední části hry tak nastoupil Lev s cílem nedostat sice gól, ale hráči věděli, že už je třeba začít útočit. Aktivita se nevyplatila a padl rychle třetí gól do sítě Lvů. Nezbylo nic jiného než bojovat dál, do několika super šancí se dostal postupně Peťan i Tomíno, přesto se nedařilo zavěsit kotouč tam kam střelci mířili. Fanklub potřeboval dát kontaktní gól, pěkná práce ve středním pásmu tak dala šanci s kotoučem na holi se trhl do úniku Patrik, nezpanikařil a ukázkovým back-handovým blafákem dal důležitý kontaktní gól na 2:3. Lvi již začali riskovat a bylo vidět, že mají chuť a jak se říká chytli vítr do plachet. Všechny útoky si vypracovali mnoho šancí, ale na druhé straně se tak otevírala dvířka do obrany a Jarin se musel v brankovišti pořádně ohánět. V jednom momentu zachyboval Peťan na útočné modré čáře a do brejku ujížděl útočník hvězd. Peťan ho ještě na modré čáre lehce zahákoval, přesto soupeře nechal zakončit. Ten naštěstí minul, rozhodčí měl zdviženou pravici a signalizoval vyloučení. Yellow stars však výhodu nevyužili a po doteku Fanklubových hokejek se zapískalo. K překvapení všech však nešel Peťan za katr, ale bylo nařízeno zpětně trestné střílení. Zvláštní výrok sudího je stále velkou záhadou celé sezony :D Nicméně opakovaný pokus hráč Yellow stars nevyužil a skóre se neměnilo. Necelých pět minut před koncem zápasu se sklonil na buly v útočném pásmu Smúťa jako již tradičně uspěl a posunul na své křídlo Sergeje a ten bleskurychle namířil kotouč mezi betony překvapeného brankaře Yellow stars.. Bylo vyrovnáno 3:3.. Obrovská radost a odměna za usilovnou práci a víru ve výsledek se dostavila.

Bohužel ale jen na chvíli. Hvězdy si chtěli vzít vedení hned zpět, šikovný útočník soupeře tak projel kluziště a zakončil bohužel do masky brankaře Lva. Ten si při přerušení sundal části výstroje a upravoval si upevnění na masce. Rozhodčí srovnával hráče na vhazování a jelikož se Lví centr sklonil a položil hokejku na led rozhodčí kotouč vhodil, ačkoli brankář fanklubu teprve nasazoval rukavice a sbíral hokejku z ledu. A to se stalo osudným protože soupeř se dostal k puku a neotálel se střelou. Ta prošla až do sítě za nepřepraveného brankaře. Bohužel Yellow stars si tak vrátili vedení na svou stranu.

Fanklubáci ještě v samotném závěru zkoušeli power play ale bod nakonec získat nedokázali. Bohužel několik chyb s nesoustředěnosti resultovalo v obdržené góly. Při takto těsných zápasech je nutné stoprocentní soustředění a poctívá práce po celou dobu zápasu. Věřme že to je další důležitá zkušenost, která pomůže v dalších zápasech obrátit kurz směrem k vítězství. Šance je již tuto středu na domácím ledě!

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...