Výběr světového hokeje nad síly Lvů

Bývalí reprezentanti Slovinska, Lotyška a bývalí profesionálové z Jesenice vystavili stopku

Fanklub před posledním zápasem ve skupině na turnaji v Bledu měl matematiku jasnou. Musel vyhrát. Hráči s tímto do zápasu šli i když věděli že nastupují proti soupeři, který dvakrát vyhrál předchozí duely 9:0 a 9:1. To stále nic neznamená, a dají se i takoví soupeři porazit. Realita však ukázala úplně něco jiného než byly naděje Lvů. 

Hráči v červených dresech tedy veteráni Jesenice byli na úplně jiné hokejové úrovni. Kotouč lítal z hole na hůl milimetrovou přesností a hráči Lva se ani nestačili otáčet možná ani divit. Vstup do utkání, nebyl tak hrozný, naopak Lev dvakrát zahrozil střelou přímo na brankaře a možná to hned probralo do té chvíle klidné a rozvážně působící Veterány. Zvýšená aktivita toho byla důkazem a potvrdila že to bude hodně těžký zápas. Veteránům i pomohlo nastartování od rozhodčích, kteří poslali úzkostlivě Joháče za „katr“ a tím dostali Jesenici do hry. Lvi však přesilovku ubránili. První gól padl po necelých pěti minutách hry, rychlá kombinace a pěkná cílená střela vyústila v gól. Za chvilku přišel další po precizní souhře, po propadnutí na vhazování ve středu hřiště.

Jesenice je tým složený z bývalých profesionálních hráčů. Hráči nastupovali ve svých kariérách například v nejvyšší Slovinské lize, ale i v české extralize, ba co víc někteří hráči Jesenice měli na svém kontě i starty na Mistroství světa nebo Zimních olympijských hrách. Konkrétně například Tomaž Razingar, který na ZOH v Soči vedl Slovinskou reprezentaci jako kapitán.

Bylo to tedy na ledě znát, ačkoli se Lvi snažili nenašli recept jak se vymanit z tlaku a tak ani na protiútoky nezbýval ani čas, ani prostor ani síla. Po první třetině byl stav 0:3 a to ještě Jarin několik pokusů lapil.

Ve druhé třetině soupeř pohodlně navyšoval skóre postupně, nutno říci i krásnými kombinacemi a přesným zakončením. Když Jeseničtí veteráni vedli už 6:0 odvážil se Peťan zkusit přebruslit obránce, což se mu předtím nepodařilo ani jednou, ale v tomto momentě se zadařilo navíc našel kousek místa na střelu, leč z úhlu trefil pod víko na bližší tyč. Alespoň čestný úspěch amatérského týmu Lvů proti téměř profesionální squadře.
Ve třetí části hry ještě Veteráni pohodlně vstřelili čtyři góly a zakončili tak zápasy ve skupině pro sebe šťastně pro Lvi okořenili trpce závěr turnaje.

Není to určitě ostuda pro Lvy, hráli poctivě až do konce a snažili se, ale Jesenice prostě byla hokejově na několikanásobně vyšší úrovni. Co je tedy závěrem, trénovat, trénovat a za rok Jesenici potrápit, za dva roky remizovat a za tři porazit!

Lev tak zakončil pouť turnajem již ve skupině a do nedělních bojů nepostoupil. Je to škoda, ale i tak ostudu český hokej a Lví tým neudělal. Reakce na styl hokeje a naší radost z přítomnosti na turnaji od ostatních zúčastněných a organizátorů je toho důkazem.

VIDEO: Záznam celého utkání sledujte zde

Diskusní téma: Výběr světového hokeje nad síly Lvů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...