Úvodní ligové utkání jako řemen

Gól za 9 vteřin, trestné střílení i pěstní souboj zažili diváci v úvodním zápase

Velmi napívaný zápas s dobrým koncem nabídl první duel sezony v PLLH. Na domácím ledě hostil Fanklub Lva tým HC H.O.V.N.A 
Lev standardně na tři plné formace měl za cíl vyrukovat s aktivní a rychlou hrou. To vyústilo v rychlý až rekordně rychlý gól Křovíčka. Již po asi devíti vteřinách se rozlehl stadiónem oslavný tón. Lev vedl 1:0 a lepší vstup do sezony si nemohl tým hrající tento zápas v bílém přát. Rychlá střídání přivedla všechny formace rychle do varu a zápas měl svižné tempo. Soupeř v tmavém, tedy H.O.V.N.A, hráli hokej na brejky a čekali na chyby Lvů. První formace Lvů opět zaúřadovala v jednom z další střídaní, aktivně hrající Štepán se skvěle trefil a stav byl 2:0. Zdálo se, že vše půjde snadno, ale soupeř nenechal nic náhodě. Ojedinělá střela a přesto přinesla úspěch. Od modré dvakrát tečované nahození vlastními hráči Lva skončilo za zády studeného Lukáše. "Hovna" se tímto vrátlila do hry. Týmy v této lize jsou výrazně nebezpečnější a efektivnější a to soupeř ukázal při vyrovnání na 2:2. Hráč v podstatě na kolenou doklouzal i s pukem za Lukáše. Byl to sporný moment, hraniční situace, kdy byl jak znemožněn plnohodnotný zákrok brankaři, tak se posunula klec, ale rozhodčí zřejmě nakonec po právu přiřkl "Hovnům" vyrovnávací branku. Nutno říci, že Lvi byli v průběhu zápasu výrazně aktivnější a tlačili se do zakončení, vypracovali si mnoho šancí, ale efektivita jim prostě chyběla. Při střídání třetí lajny se až za záda všech obránců dostal Peťan. Ten byl při zakončení  hákován a rozhodčí ihned gestem nad hlavou nařídil trestné střílení. Trenér Fanklubu tak jako pravák mohl vytáhnout svou oblíbenou kličku do backhandu a jelikož ji provedl mazácky, zvýšil náskok Lva opět o gól a fanoušci se mohli opět rozburácet. H.O.V.N.A ale hrála poctivě a trpělivě a hlavně, když mohli střílet, tak stříleli. Třeba i z dálky a neslo to ovoce. Opět ne příliš prudká střela při přesilové hře hostí propadla mezi betony Lukáše a bylo srovnáno na 3:3. 
O třetině si borci s Fanklubu řekli, že budou více střílet, že musí zasypat brankaře pořádnou smrští střel a hlavně stále bruslit naplno. Hned se o to také pokusili a je možné že právě proto se golman který hájil branku "Hoven" rozchytal. Dlouho se nedokázali hráči Lva prosadit a tak vyrovnaný stav zvyšoval nervozitu. Pohyb nestačil, chyběla úspěšná koncovka. Navíc smrtící protiútoky soupeře naháněly hrůzu. Doslova na brankové čáře v hodině dvanácté zchraňovali Lvi vyrovnaný stav. Například při obraném Ondrově skokušlo o zdraví. Naštěstí se ale prosadila druhá formace Lvů. Posila, střelec, trumf letošní sezony Tomáš se prosadil poprvé v lize v dresu se Lvem na hrudi. Natáhl z prostoru kruhů a trefil přesně, brankař neměl žádnou šanci. Nesmírně důležitý gól na 4:3 pro Lví squadru. V druhé části hry Lev jasně dominoval, Kapitán i Štěpi si vymodlili vyloučení soupeře, kterým docházeli síly a tak Lev mohl hrát pár přesilovek. Patrik který hýřil aktivitou celý zápas měl několik hezkých pokusů ten backhandový mu ještě brankář "Hoven" vytěsnil, ale na druhý pokus za nedlouho forhandovou střelou mířil přesně do růžku a zvýšil na 5:3 a tím také uzavřel skóre druhé třetiny. 
 
Lvi do třetí fáze hry trochu polevili. Pohyb nebyl tak dobrý a nechávali soupeře uniknout i dva na jednoho nebo do brejků. Aktivitu chtěl tak vyburcovat Zelíčko, který využil své kilogramy a soupeř se po jeho hitu dlouho sbíral z ledu (máme zprávy, že hráč je v pořádku, za což jsme rádi). Následně se však ke konci zápasu vše začalo komplikovat a dramatizovat. Hovňáci dali kontaktní gól na 4:5 přibližně pět minut před koncem, chyba rozherávky Kashmíra za brankou vyústila v nahrávku před Lví klec kde byl sám nehlídaný hráč "Hoven" a ten se nemýlil. Nervozita a napětí stoupalo a zřejmě nejvíce ovlivnila Křovíčka, který měl pocit, že tým přestal bojovat a chtěl ukázat, jak se správně má dupat. No vzal to trochu za špatný konec, jako třetí hráč do souboje byl poprávu označen tento čin za napadení, ale celá akce měla dohru v pěstním souboji. Musíme říci, že souboj byl pěkný, opravdu férová bitka jeden na jednoho ve stylu NHL. Pěkné zpestření a dívaci se bavili. Lev tak závěr zápasu odehrával v dlouhém oslabení a musel se strachovat o vedení. Naštěstí se poctivá práce druhé lajny vyplatila a Tomáš tak skóroval podruhé a rozhodl finálně zápas. Druhá Zelíčkova lajna tak vyrovnala své tři obrdžené góly na tři vstřelné, tedy 0 do bodování +/- První formace předvedla poctivý výkon a tak přispěla dvěma plusovými body. Třetí lajna nesplnila očekávání nedostat gól jeden inkasovala, přesto ale překvapila jednou brankou vstřelenou, takže finální resumé také 0 do +/- statistky. 
 
Celé utkání sledovalo několi diváků. Odhadem 15 (nevíme zda platících či ne :D ) diváků. Většina byla na straně střídačky Fanklubu a my tak děkujeme za skvělou kulisu a podporu! Zápas měl vše co by měl mít a věříme, že si všichni přišli na své! 
Velmi napívaný zápas s dobrým koncem nabídl první duel sezony v PLLH. Na domácím ledě hostil Fanklub Lva tým HC H.O.V.N.A 
Lev standardně na tři plné formace měl za cíl vyrukovat s aktivní a rychlou hrou. To vyústilo v rychlý, až rekordně rychlý gól Křovíčka. Již po asi devíti vteřinách se rozlehl stadiónem oslavný tón. Lev vedl 1:0 a lepší vstup do sezony si nemohl tým hrající tento zápas v bílém přát. Rychlá střídání přivedla všechny formace rychle do varu a zápas měl svižné tempo. Soupeř v tmavém, tedy H.O.V.N.A, hráli hokej na brejky a čekali na chyby Lvů. První formace Lvů opět zaúřadovala v jednom z další střídaní, aktivně hrající Štepán se skvěle trefil a stav byl 2:0. Zdálo se, že vše půjde snadno, ale soupeř nenechal nic náhodě. Ojedinělá střela a přesto přinesla úspěch. Od modré dvakrát tečované nahození vlastními hráči Lva skončilo za zády studeného Lukáše. "Hovna" se tímto vrátlila do hry. Týmy v této lize jsou výrazně nebezpečnější a efektivnější a to soupeř ukázal při vyrovnání na 2:2. Hráč v podstatě na kolenou doklouzal i s pukem za Lukáše. Byl to sporný moment, hraniční situace, kdy byl jak znemožněn plnohodnotný zákrok brankaři, tak se posunula klec, ale rozhodčí zřejmě nakonec po právu přiřkl "Hovnům" vyrovnávací branku. Nutno říci, že Lvi byli v průběhu zápasu výrazně aktivnější a tlačili se do zakončení, vypracovali si mnoho šancí, ale efektivita jim prostě chyběla. Při střídání třetí lajny se až za záda všech obránců dostal Peťan. Ten byl při zakončení  hákován a rozhodčí ihned gestem nad hlavou nařídil trestné střílení.
 Trenér Fanklubu tak jako pravák mohl vytáhnout svou oblíbenou kličku do backhandu a jelikož ji provedl mazácky, zvýšil náskok Lva opět o gól a fanoušci se mohli opět rozburácet. H.O.V.N.A ale hrála poctivě a trpělivě a hlavně, když mohli střílet, tak stříleli. Třeba i z dálky a neslo to ovoce. Opět ne příliš prudká střela při přesilové hře hostí propadla mezi betony Lukáše a bylo srovnáno na 3:3. 
 
O třetině si borci s Fanklubu řekli, že budou více střílet, že musí zasypat brankaře pořádnou smrští střel a hlavně stále bruslit naplno. Hned se o to také pokusili a je možné že právě proto se golman který hájil branku "Hoven" rozchytal. Dlouho se nedokázali hráči Lva prosadit a tak vyrovnaný stav zvyšoval nervozitu. Pohyb nestačil, chyběla úspěšná koncovka. Navíc smrtící protiútoky soupeře naháněly hrůzu. Doslova na brankové čáře v hodině dvanácté zchraňovali Lvi vyrovnaný stav. Například při obraném Ondrově skokušlo o zdraví. Naštěstí se ale prosadila druhá formace Lvů. Posila, střelec, trumf letošní sezony Tomáš se prosadil poprvé v lize v dresu se Lvem na hrudi. Natáhl z prostoru kruhů a trefil přesně, brankař neměl žádnou šanci. 
Nesmírně důležitý gól na 4:3 pro Lví squadru. V druhé části hry Lev jasně dominoval, Kapitán i Štěpi si vymodlili vyloučení soupeře, kterým docházeli síly a tak Lev mohl hrát pár přesilovek. Patrik který hýřil aktivitou celý zápas měl několik hezkých pokusů ten backhandový mu ještě brankář "Hoven" vytěsnil, ale na druhý pokus za nedlouho forhandovou střelou mířil přesně do růžku a zvýšil na 5:3 a tím také uzavřel skóre druhé třetiny. 
 
Lvi do třetí fáze hry trochu polevili. Pohyb nebyl tak dobrý a nechávali soupeře uniknout i dva na jednoho nebo do brejků. Aktivitu chtěl tak vyburcovat Zelíčko, který využil své kilogramy a soupeř se po jeho hitu dlouho sbíral z ledu (máme zprávy, že hráč je v pořádku, za což jsme rádi). Následně se však ke konci zápasu vše začalo komplikovat a dramatizovat. Hovňáci dali kontaktní gól na 4:5 přibližně pět minut před koncem, chyba rozherávky Kashmíra za brankou vyústila v nahrávku před Lví klec kde byl sám nehlídaný hráč "Hoven" a ten se nemýlil. Nervozita a napětí stoupalo a zřejmě nejvíce ovlivnila Křovíčka, který měl pocit, že tým přestal bojovat a chtěl ukázat, jak se správně má dupat. 
No vzal to trochu za špatný konec, jako třetí hráč do souboje byl poprávu označen tento čin za napadení, ale celá akce měla dohru v pěstním souboji. Musíme říci, že souboj byl pěkný, opravdu férová bitka jeden na jednoho ve stylu NHL. Pěkné zpestření a dívaci se bavili. Lev tak závěr zápasu odehrával v dlouhém oslabení a musel se strachovat o vedení. (pozn redakce: Bohužel Křovíčko odnesl tento moment zraněním horní části těla a dle týmového lékaře je minimálně na měsíc mimo hru) Naštěstí se další poctivá práce druhé lajny vyplatila a Tomáš tak skóroval podruhé a rozhodl finálně zápas. Druhá Zelíčkova lajna tak vyrovnala své tři obrdžené góly na tři vstřelné, tedy 0 do bodování +/- První formace předvedla poctivý výkon a tak přispěla dvěma plusovými body. Třetí lajna nesplnila očekávání nedostat gól jeden inkasovala, přesto ale překvapila jednou brankou vstřelenou, takže finální resumé také 0 do +/- statistky. 
 
Celé utkání sledovalo několik diváků. Odhadem 15 (nevíme zda platících či ne :D ) diváků. Většina byla na straně střídačky Fanklubu a my tak děkujeme za skvělou kulisu a podporu! Zápas měl vše co by měl mít a věříme, že si všichni přišli na své! 
 

Diskusní téma: Úvodní ligové utkání jako řemen

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...