První desítka sezony proti Smečce

Debutanti si otevřeli střelecké účty a přispěli velkou měrou k jasnému vítězství 
Debutanti si otevřeli střelecké účty a přispěli velkou měrou k jasnému vítězství 

Druhý zápas sezony PLLH se sehrál na Malé sportovní hale, tedy domácím ledě Fanklubu. Nutno podotknout, že se hrálo za velkého zájmu fanoušků, možná i skautů z jiných týmů. Lví tým byl připraven se ukázat v tom nejlepší světle a hlavně potěšit fanoušky pěknou hrou. 
 
Zápasu předcházela složitá organizace, přes zajištění rozhodčího a brankaře pro tým soupeře. Přesto se přesně ve 20:00 středoevropského času sklonili na úvodní vhazování centři prvních formací. Ze Lva dostal v elitním útoku překvapivě šanci Prochy na straně HC Smečka to byl pak dravý mladík Novák. Prochyho formace s křídelníky Tomášem a Patrikem byla nažhavena a hlavně hnána pocitem několika kamarádů v hledišti, záda jim kryl kapitán Cantona a nejlepší bek Lva loňské sezony Honzík. Smečka začala velmi aktivně, mladí hráči byli velice rychlý v pohybu a provětrali Lví obranu a i brankaře hned v prvním střídání. Druhá formace Lvů se pokusila zklidnit hru, aby ne, když v ní nastupovali velezkušení Zelíčko s Hlavou a s urostlým Sašou na křídle, této útočné trojce dělala oporu obrana Áda s Kozlem, což je záruka kvalitní defenzívy a především skvělé rozehrávky od Ády. Oba týmy hráli s chutí a brankaři se museli už od úvodu pěkně ohánět. Třetí formace Lvů byla vedena centrem Štěpim, kterému se rozpadla formace z prvního ligového duelu. Křovíčko je po bitce zraněný a Míša Rus na zápas nemohl. A tak dostali šanci nové akvizice pro sezonu. Sergej a Smúťa se dostali do ligového zápasu a s obranou dvojicí vedenou stálicí Kashmírem a občasným obráncem Peťanem utvořili ambiciozní formaci. Přesto hned první střídání této formace přineslo lehké zranění, Peťan hokejkou tečoval střelu Smeček do svého obličeje a padl na zem jako podďatý. Naštěstí vynechal jen jedno střídání. (poznámka redakce: klubový doktor komentoval celou situaci s úsměvem na tváři: Vždyť to bylo jen do hlavy, bruslit může, tak ať hraje! :O )
 
Úvod naštěstí opět patřil Lvům a to konkrétně druhé lajně. Zámek v útočném pásmu důraz Saši umožnil, aby mohl Zelíčko otevřít střelecký účet zápasu. V hala propuklo nadšení a Lví vlajky vlály na ochozu. Smečka však zabrala a šlápla do pedálů, Peťan nepokryl soupeře, který tak mohl sám pohotově využít mazanou nahrávku od člena své smečky. Bylo vyrovnáno. 
Lev neztrácel hlavu a trpělivě bušil do soupeře, brankař však chytal co se dalo. No i na druhé straně Jarin v brance držel soupeře na uzdě a dodával klid Lví partě. Třetí formace chtěla odčinit obdržený gól a strhnout tak vedení na správnou stranu. Peťan tak předal Sergejovi kotouč a ten mazácky zakončil a narušil tak kouzlo brankaře Smečky. První utkání za Lva a ihned branka pro Sergeje, skvělý začátek, prostě paráda! Povzbuzeni vedoucím gólem vlétli do dalšího střídání členové elitní formace a trefil se neméně krásně Tomáš, po chytrém pasu od Honzíka. Lev hrál v tempu a stále více přebíral kontrolu. Do konce první třetiny o sobě dali vědět znovu Saša se Zelíčkem, tentokrát si vyměnili pozice, Saša zakončoval, Zelí asistoval. 4:1. Smečky neházeli flintu do žita, snažili se prosadit, ale když už to vypadalo že se dostávají do pěkné šance, ať už Honzík skvělou hrou tělem nebo nakonec Jarin v brankovišti zmařil jejich pokusy. Super vstup do úvodní třetiny.
 
Do druhé třetiny šel Lev trošku uklidněný a to možná byla chyba. Smečka snížila na 4:2, prosadil se aktivní Kukla. Obdržený gól zapůsobil zřejmě jako výchovná facka a Lvi se nakopli k velkému tempu. Hlava dal gól v tzv. Coast-to-Coast stylu, tedy průjezd celým hřištěm a nakonec trefený růžek Smeččí brány. Hlava byl loni vysoko v produktivitě ligy a určitě je dobře, že na svůj premiérový gól dlouho nečekal. V jednom ze střídání se vysunul kapitán Cantona až před soupeřova brankaře a důrazně se snažil dorazit střelu za záda golmana. Nesetkalo se to však s uznáním soupeře a celá Smečka měla chuť se do Cantony pustit. Naštěstí, se žádná větší "akce" nekonala, Patrik si tam ještě sice domlouval pomstu, ale na vše bylo brzy zapomenuto. Zato Sergejovi se zřejmě oslavovat góly se Lvi zalíbilo a tak po ťukecu po ose Peťan - Štěpi zakončuje do odkryté klece a Lev tak vede již 6:2. A to byla zároveň tečka za druhým dějstvím. 
 
Poslední část zápasu už umožnila v uvolněné atmosféře pohlídat výhru. Přeci jen více sil na straně Lva byla obrovská výhoda a Lvi tak mohli i komunikovat se svými skvělými diváky. Například Patrik využíval a dělal dobré PR pro náš klub, neodmítl žádný rozhovor :D 
Lev se v poslední třetině dostal i do dvou přesilovek. Jednu využil Hlava, kterému pomohl skvěle hrající Zelíčko ale celá formace zahrála parádně. "Dva beci na výletě", tak by se mohl pojmenovat osmý gól Lvů, kdy Kashmír zavezl přenechal Peťanovi a ten prostřelil maskovaného muže Smečky a stav byl 8:2. Lvům se trochu zkomplikoval konec utkání oslabením, které přestáli ale nakonec se Smečka dočkala třetího gólu. V jednu chvíli střídačku opustil střelec Tomáš, nebylo to však nic vážného a za chvíli byl zase zpět mezi svými. Fanklubáci se snažili ještě potěšit diváky aby si mohli zaburácet ještě gól a možná i volání deset deset nakoplo hráče v další aktivitě v útoku. No jmenovitě další debutant Smůťa zařídil devátý gól, kdy ho ve středním pásmu vybídl k brejku dva na jednoho Štěpi. Smůťa nazanačil nahrávku ale pak nekompromisně zavěsil nad lapačku brankaře. Ještě to samé střídání a Lvi opět v akci tentokrát bojuje o kotouč Peťan v útočném pásmu a jeho počínání zakončil parádně Štěpi.. Hotovo desátý gól byl na světě a mohlo propuknout obecné veselí. 
Je pravdou, že hrát před tolika diváky, kteří jsou pozitivně naladěni je radost a každý hráč si je vědom jak unikátní je toto moment. Lvi tak snad splácejí poctivými výkony tuto radost. Důležité je však stále na sobě pracovat, zrovna tam kde třeba diváci nechodí. Na tréninkách na přátelákách, pomoci si v kabině a tmelit tým. To vše snad bude i nadále u Lva fungovat, ať mají diváci stále chuť chodit nás povzbuzovat.
 

Diskusní téma: První desítka sezony proti Smečce

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...