Lví gólostroj naskočil ve druhé třetině proti Sabers

Druhá třetina čtyřmi góly rozhodla o výsledku

Netradiční domácí zápas Fanklub Lva se odehrál na stadionu na Nikolajce. Zápas měl jasný cíl a to navázat na předchozí úspěšný ligový zápas.
Lvi hráli na tři útoky a dvě obrany zatímco na straně hostů ze Suchdola se postavilo na modrou čáru při pozdravu pouze devět bruslařů.

Lev hlásil sice návrat Zelíčka do sestavy, po náročné nemoci, přesto na druhou stranu zase chyběl Tomíno nebo stálice v obraně Kashmír.

 

Možná i menší počet hráčů na straně Suchdolských šavlí způsobil, že první gól se podařilo dát vcelku rychle právě jim. Odraz a následně nepokrytý dorážející hráč  nedal šanci Lukášovi v bráně Lva. Lev však hrál velmi koncentrovaně a rychle přečetl systém hry Šavlí, kteří se pokoušeli o rychlé průnikové nahrávky do brejků. Několikrát však dobře zachraňoval Lukáš v brance, především hráč s číslem 77, urostlý šikovný hokejista měl nejvíce šancí. Lev měl ale více ze hry, první formace dobře zamykala soupeře a několikrát se dostali hráči k dobrému zakončení. Zelíčko střílel z mezikruhů bohužel do lapačky malého golmana Suchdolu. Peťan také několikrát šikovně tečoval Zelíčkovu střelu, ale marně. Druhá formace hrála pěkný hokej tlačila se dopředu a především přímočarý styl se začínal stále více vyplácet z čehož resultovalo několik pěkných šancí, ale bohužel stále bez efektu. Světlo za bránou stále nesvítilo. Důležitý moment utkaní byl, když si kotouč vybojoval ve vlastním pásmu Honzík a utnul tak začínající křeč krásným gólem a vyrovnal stav zápasu.

V první třetině se několikrát Suchdolští obraceli k sudímu s výtkami k posuzování a jednou se strhla i drobnější potyčka. Navzdory tomu oba týmy končili první třetinu smírně.

 

Ve druhé části hry se Lvi dostávali do hodně šancí, nedařilo se překonat brankaře i když hodně kotouče vyrážel, nedařilo se dostat kotouč do sítě. Tak vše opět musel vzít do svých rukou Honzík. Ten na modré čáře soupeře jen tak tak zachránil rodící se přečíslení a proháčkoval se až před brankaře a opět podruhé v zápase vrátil Lva do sedla.

A tímto gólem se i spustila správná lavina, nejprve se prosadil Saša který si aktivitou říkal o gól, výborně se tlačil do brány a proto také mohl doklepnout střelu Patrika. Lev se tak dostal konečně do většího vedení, vypukla velká radost a úleva.  V dalších střídáních Lev zvyšoval tempo a kontroloval hru, druhá formace každé střídání zavírala soupeře na dlouhé vteřiny a opět s hlavním zametačem Sašou před brankou vytvářeli Patrik s Křovíčkem velký tlak na obranu Suchdolu. Bylo to vše jen otázkou času kdy se opět pohne skóre. Třetí formace získala kotouč pod kontrolu v obraném pásmu bylo trochu času na rozehrávku Smúťa tak o mantinel posunul kotouč do středního pásma, Peťan již dostřídal z první formace a sebral si kotouč přejel střední pásmo a v útočné třetině pak prostřelil brankaře tzv. teploměr. A slavil se čtvrtý gól! První formace ještě zůstala na ledě a netrvalo dlouho a byl tam druhý gól v jednom střídání. Zelí získal kotouč v obraném pásmu, vybídl Hlavu k protiútoku. Oba vyrazili, Hlava naznačoval že bude nahrávat Zelíčkovi, ale nakonec poslal krásnou střelu švihem přímo do růžku! Bylo to 5:2 a Lev hrál ve velké pohodě. Další střídání přinášela mnoho šancí. Ale skóre se již neměnilo.

Až v poslední části hry se ještě prosadil nejlepší hráčů Suchdolu a překvapil Lukáše z úhlu po zemi. Snížil, ale bylo vidět, že již není v silách Suchdolu dohánět vcelku v pohodě hrající Lvi. Fanklubáky tak nemusela ani mrzet dvojitá neproměněná šance Patrika, kdy jednou zvonila tyčka a naštěstí ani akce první formace, kdy se dokonce dostali Lvi do přečíslení čtyř na nikoho. Akce šla po ose Honzik, Zelíčko, Hlava, Peťan, Tyčka! Bohužel Peťan trefil tyčku místo prázdné klece. Ani z následné dorážky do odkryté síťky si kotouč cestu nenašel.

Lev tak vyhrál další zápas v řadě! A opět se trošku přibližuje horním patrům tabulky. Věřme, že tento trend bude pokračovat i v dalších utkáních.

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...