Druhá desítka sezony! Juchůůů!

První střetnutí s HC Auto Kunratice vyznělo jasně pro Lva

Lev se nacházel před utkáním s nevyzpytatelným soupeřem z Kunratic v nezvyklé pozici. Tři prohrané ligové zápasy za sebou totiž „zdobily “ Fanklubový tým a dokonce se zdálo že střelecké dovednosti jsou nenávratně pryč. Proto na tomto utkání nesmírně záleželo a všechny přípravy tomu také nasvědčovali. Sestava byla trenérem Lvů namíchána s jasným cílem, postavit jednu extra silnou formaci, podpořenou poctivými dříči ve druhé i třetí lajně.
Do zápasu vstoupili Lvi aktivně a snad v již v první střídání se rozzářilo červené světlo za brankou Kunratického brankaře. Střelecký účet otevřel po střele z ostrého úhlu z první, takzvaným One-timerem, Tomíno a bylo upřímně řečeno na čase. Jeden z historicky nejlepších střelců PLLH po přestupu do Lva marně hledal cestu za soupeřova záda. V tomto zápase se však zadařilo a je to moc dobře. Další formace měli naordinovanou taktiku utahat soupeře důslednou hrou a hlavně nedostat branku. Lvi plnili tento systém pečlivě, ale v první třetině se třetí formace několikrát osmělila a vytáhla se hluboko do obraného pásma Automobilistů z Kunratic. Nejprve Cantona posunul kotouč po hrazení, Peťan svým instinktem zacítil šanci na brejk a vyrazil, prošel přes obranu a ve finále brankaře překonal mezi betony. Gólová siréna tak opět zněla stadiónem, kdo mohl tušit že bude znít za nedlouho znovu a v tomto zápase celkem desetkrát. Lvi hráli svižný hokej a brzy se jim dostalo další odměny v podobě gólu, kdy spolu s Peťanem vyrazil Saša na steč a předloženou nahrávku využil krásně a jak se říká zahrál na housle brankaři, bylo to 3:0. V Restauraci na střídačce se tak již pomalu připíjelo na vítězství a to nebyla odehrána ještě ani celá třetina. Lehká ztráta koncentrace a možné uklidnění ze skvělého začátku však vyústilo v první gól Kunratic. Nepochopitelně šťastný kotouč přelétl za záda Jarina. Opravdu smolná situace pro Lva, štěstí Auta. Tečku za třetinou napsala první formace, milimetrová kombinace mezi Honzikem, Tomínem a zakončujícím Hlavou musela připadat hráčům Kunratic jako nějaký kolotoč. Je pravdou že domácí aréna se nachází v areálu výstaviště, kde se Matějská pouť koná, takže její stopa na led Lvů tak trochu i patří.
V první přestávce se hráči dohodli na stále poctivě a svižné hře. Dařilo se avšak v některých momentech si pomohli hráči Lva fauly a třikrát tak zahřívali trestnou lavici. I v oslabení však bylo krásné sledovat první formaci Fanklubu která stále točila soupeře. Nakonec v plném počtu hráčů udeřil Honzík po krásné křížné nahrávce skrz obrané pásmo Kunratic od Hlavy. Honzik si ještě dovolil drzou kličku a nedal šanci brankaři, v kličce byl ještě Honzik podražen a tak zakončoval v letu, ve kterém stihl ještě oslavit svůj gól. Situace jako z Highlightreel NHL! 

Další kdo se prosadil ze Lva byl podruhé Tomíno, opět v zápase se svým dvorním nahrávačem Hlavou vyřešil situaci nádherně a Tomíno zakončoval krásně do odkryté horní části branky. Šest jedna svítilo na světelné tabuli a diváci v Restauraci na Střídačce už tou dobou pomalu uzavírali sázky kolik ještě padne gólů.
Poslední třetinu zahájila první formace Lva opět gólem, bohužel byla tento večer opravdu zima a tak si žádný fanoušek netroufl vhodit čepici na ledovou plochu, být v NHL led by byl zasypán, byli jsme totiž svědky Hattricku Tomína, tentokrát mu šanci připravil Honzík se Sergejem. Jelikož gól padl velmi rychle po úvodním buly poslední části hry, první lajně se nechtělo z ledu a nepustili druhou fomraci na led. A věříme, že pro hráče následná situace byla poučením pro příště že čas na ledě se musí rozdělit vždy rovnoměrně. Lvi totiž dostali druhý gól. Bylo to „jen“ o čtyři góly a soupeř se dostal na dostřel, naštěstí každý hráč hrál důsledně a nebylo příliš extra vyložených šancí, ty měl soupeř hlavně ve druhé třetině, kdy je však Jarin skvěle zneškodnil. A tak v posledním dějství již za účasti několika nových divaček (přesně dvou), Lev pouze navyšoval na končený stav 10:2. Postupně se gólově podruhé v zápase trefil Hlava, poté Honzík přidal také svůj druhý zářez. No posledním střelcem Fanklubu byl Hlava, který dal také Hattrick a dal vzpomenout na své střelecké manévry z loňské sezony. Lev sehrál divácky velmi atraktivní zápas, pokus ovšem nebyl divák spíše fanouškem Auta z Kunratic. Ti mohli potěšit své příznivce možná a pouze zbytečně tvrdou hrou, ale nebylo se čemu divit. V tento večer byl Lev těžko k zastavení a tým který nestíhá musí použít všechny trumfy.

Fanklub tak protrhl střeleckou smůlu a především sérii porážek a to je důležité. Důležité je však zůstat na zemi, trenér vítězství nechce přeceňovat a i kapitán sice chválil svůj tým, přesto věděl že příští zápas začíná opět od nuly a gólové hody se nemusí opakovat.   

Diskusní téma: Druhá desítka sezony! Juchůůů!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...