Bitva o první příčku ve Lvích drápech! (#6 kolo PLLH 15/16)

Napjatá bitva v bouřlivé kulise, se štastným koncem, to byl ve stručnosti zápas Lev vs. Geo UK

Šlágr kola, zápas o čtyři body, derby tak můžeme nazvat zápas Lva proti Geografům Karlovy University. Vysokoškoláci drželi první příčku před tímto utkáním a chtěli ji zajisté ubránit. Do zápasu šli Geografové v silném složení jak v útoku, tak disponovali pracovitou defenzívou a především záda kryl skvělý brankář. Lvi nastoupili v silném složení také, vědomi si kvalit soupeře. Do zápasu dostal překvapivě přednost nový brankář Lvů Jarin a tak všichni byli zvědaví jak se role v tak vypjatém utkání zhostí.

Zápas začal svižně a od začátku se hrálo od podlahy a s velkým nasazením. První se prosadil tým Geografie, po indiviuálním zakončení útočníka, kdy smolně přepadl kotouč přes Jarinův beton. Geografové vedli a stadion bouřil, skvělí diváci oslavovali gól a Geografové dostali do žil novou krev. Lvi věděli že musí přidat na síle i na střelbě, ale většina střel končila bezpečně v rukavicích brankaře, který horní patra měl jasně pokryté. O přestávce přišel předat své rady Lukáš, který tento zápas nehrál a jasně řekl, že je třeba střílet po zemi.

Do třetiny tedy za stavu 1:0 vstoupili radostněji Geografové a to ještě při přesilovce Lva nejlepší hráč soupeře Michna obral Karlose o kotouč a zařídil vedení 2:0. Nevypadalo to dobře se Lvi, ale Kašmír se zřejmě rozpomněl na rady Lukáše a při zámku poslal kotouč pomaličku od modré a to po zemi a nezištná milimetrová teč Standy zařídila kontaktní gól na 1:2. Fanklubový tým se snažil ale někdy až moc a pramenila z toho zbytečná vyloučení. V nich musel Lev bránit ostražitě, naštěstí se Geografům nepodařilo využít těchto početních výhod. Ale nemuselo být vůbec nakonec veselo ve druhé třetině ujížděl opět Michna na branku Lva a byl podražen, nařízeno bylo trestné střílení za stavu 2:1 pro Geografy. Jarin však vybruslil skvěle útočníka a ten neměl kudy procpat koutouč za záda. Jarin podržel Lví smečku a do třetí třetiny se šlo s jednogólovým rozdílem.Na začátku poslední části hry byla druhá přesilová hra Lvů, seskládaná elitní formace ji dokázala využít. Honza pálí od modré čáry, Wendaar před brankou jen lehounce lízl kotouč bruslí a bylo srovnáno 2:2 a to se již začala ozývat i Lví strana publika a stadion se otřásal jako na lize!

Na střídačce Fanklubáků bylo stále cítít, že si věří že to přijde a také že ano. Nejprve stojí za zmínku spousty skvělých šancí, které bohužel spálil Zelíčko ale i ostatní borci byli blízko! Nakonec však třetí formace zamkla soupeře, vybojovala si kotouč dobrým forčekingem, Wendaar se natlačil před bránu, kde vznikl zmatek a obrovská díra, volný puk si našel pohotově Standa a zakončil do sítě Geografů. 3:2 pět minut před koncem! Pikantní je, že Standa původně nebyl zařazen do sestavy, ale v den zápasu byl povolán, a je vidět, že to byl správný tah!
Geografové neskládali zbraně a bušili do Lva, Jarin vytáhl několik ukázkových semaforů a pohotových zákroků. I tak se Lvi zbytečně nechali vyhecovat  a opět dohrávali téměř celých posledních pět minut v oslabení. Kaňkou na konci utkání byl smolný tvrdý hit na nejlepšího hráče Geografů, který bohužel skončil otřesem mozku. Přejeme brzké uzdravení a vyjadřujeme lítost nad zraněním hokejisty.

   
Ani závěrečná Power-play nakonec Geografům nepřinesla vyrovnání a tak Lvi mohli oslavit přesun na první příčku ligové tabulky! A zároveň se potěšit se svými fanoušky, kterých přišlo velké množství a jsme za to moc a moc rádi, děkujeme a rádi vás opět uvidíme v ochozech :)

Diskusní téma: Bitva o první příčku ve Lvích drápech!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...

Aktuality

Čtvrtá sezona pro Fanklubový hokejový tým!

Je to tu, konec léta je sice smutná část roku, ale pro hokejisty naopak. Protože začínají ledy, tréninky, zápasy a různé akce spojené se životem týmu a to je jednoduše řečeno obrovský svátek! Začíná již čtvrtá sezona našeho týmu. Po loňské veleúspěšné sezoně 2014 - 2015, kdy Lvi posbírali výhru na...

Fanklubový hokejový tým vstupuje do své třetí sezony!

Již třetí sezonu otevře Fanklubový hokejový tým, ačkoli mají Lví profíci pauzu a nehrají KHL. Přesto se letos Lví fanklub zúčastní několika turnajů je přihlášen do dalšího ročníku PLLH a zároveň sehraje jistě mnoho zajímavých přátelských utkání. Kdykoli je jakýkoli Lví fanoušek vítán. Odměníme se...